Fixtures

For locations of our friendly match opponents, please see this page

All Fixtures 2020

MEN’S LEAGUE MATCHES 2020

Date   Team Opponent League H/A Time
APRIL          
Wed 22   Stratton Churchways W H 6:15
Thu 23 ‘A’ Supermarine ‘A’ S&D H 6:15
Thu 23 ‘B’ Wroughton S&D A 6:15
Wed 29   Swindon W A 6:15
Thu 30 ‘A’ Royal Wootton Bassett ‘A’ S&D A 6:15
Thu 30 ‘B’ North End S&D H 6:15
MAY            
Wed 6   Wanborough W H 6:15
Thu 7 ‘A’ Swindon S&D H 6:15
Thu 7 ‘B’ Town Gardens S&D A 6:15
Wed 13   Supermarine W A 6:15
Thu 14 ‘A’ Highworth ‘B’ S&D A 6:15
Thu 14 ‘B’ Highworth ‘A’ S&D H 6:15
Tue 19 ‘B’ West End S&D A 6:15
Wed 20   Rodbourne Cheney W H 6:15
Thu 21 ‘A’ Wroughton S&D H 6:15
Wed 27   Wroughton W A 6:15
Thu 28 ‘A’ North End S&D H 6:15
Thu 28 ‘B’ Cricklade S&D A 6:15
JUNE            
Tue 2 ‘B’ Westlecot Garrards S&D H 6:15
Wed 3   Marlborough W H 6:30
Thu 4 ‘A’ Town Gardens S&D A 6:15
Wed 10   Haydon Wick W A 6:30
Thu 11 ‘A’ Faringdon S&D A 6:15
Thu 11 ‘B’ Supermarine ‘A’ S&D H 6:15
Wed 17   West End W H 6:30
Thu 18 ‘A’ West End S&D H 6:15
Thu 18 ‘B’ Royal Wootton Bassett ‘A’ S&D A 6:15
Wed 24   Purton W A 6:30
Thu 25 ‘A’ Cricklade S&D A 6:15
Thu 25 ‘B’ Swindon S&D H 6:15
JULY            
Wed 1   Town Gardens W H 6:15
Thu 2 ‘A’ Westlecot Garrards S&D A 6:15
Thu 2 ‘B’ Faringdon S&D H 6:15
Thu 9 ‘A’ Supermarine ‘A’ S&D A 6:15
Thu 9 ‘B’ Wroughton S&D H 6:15
Wed 15   Westlecot W A 6:30
Thu 16 ‘A’ Royal Wootton Bassett ‘A’ S&D H 6:15
Thu 16 ‘B’ North End S&D A 6:15
Wed 22   Royal Wootton Bassett W H 6:30
Thu 23 ‘A’ Swindon S&D A 6:15
Thu 23 ‘B’ Town Gardens S&D H 6:15
Wed 29   Cricklade W A 6:30
Thu 30 ‘A’ Highworth ‘B’ S&D H 6:15
Thu 30 ‘B’ Highworth ‘A’ S&D A 6:15
AUGUST          
Tue 4 ‘A’ Wroughton S&D A 6:15
Tue 4 ‘B’ West End S&D H 6:15
Thu 6 ‘A’ North End S&D A 6:15
Thu 6 ‘B’ Cricklade S&D H 6:15
Tue 11 ‘A’ Town Gardens S&D H 6:15
Wed 12 ‘B’ Westlecot Garrards S&D A 6:15
Thu 13 ‘A’ Faringdon S&D H 6:15
Thu 13 ‘B’ Supermarine ‘A’ S&D A 6:15
Tue 18 ‘A’ West End S&D A 6:15
Tue 18 ‘B’ Royal Wootton Bassett ‘A’ S&D H 6:15
Thu 20 ‘A’ Swindon S&D A 6:15
Thu 20 ‘B’ Cricklade S&D H 6:15
Thu 27 ‘A’ Westlecot Garrards S&D H 6:15
Thu 27 ‘B’ Faringdon S&D A 6:15

MEN’S MONDAY AFTERNOON TRIPLES 2020

Date   Team Opponent   Venue Time
APRIL          
Mon 27 ‘A’ Ramsbury & Aldbourne ‘B’   H 2:00
Mon 27 ‘B’ North End ‘B’   A 2:00
MAY            
Mon 4 ‘A’ North End ‘B’   A 2:00
Mon 4 ‘B’ Wroughton ‘D’   H 2:00
Mon 11 ‘A’ Wanborough ‘A’   H 2:00
Mon 11 ‘B’ Swindon ‘C’   A 2:00
Mon 11 ‘C’ Wanborough ‘B’   A 2:00
Mon 18 ‘A’ Stratton Churchways ‘C’   A 2:00
Mon 18 ‘C’ Wroughton ‘A’   H 2:00
Tue 26 ‘B’ Ramsbury & Aldbourne ‘B’   A 2:00
JUNE            
Mon 1 ‘A’ North End ‘A’   H 2:00
Mon 1 ‘B’ North End ‘B’   A 2:00
Mon 1 ‘C’ Royal Wootton Bassett ‘A’   H 2:00
Mon 8 ‘A’ Wroughton ‘D’   A 2:00
Mon 8 ‘B’ Wanborough ‘A’   H 2:00
Mon 8 ‘C’ Westlecot ‘A’   A 2:00
Mon 15 ‘A’ Swindon ‘C’   H 2:00
Mon 15 ‘B’ Stratton Churchways ‘C’   A 2:00
Mon 15 ‘C’ Cricklade ‘B’   H 2:00
Mon 22 ‘A’ Highworth ‘B’   A 2:00
Mon 22 ‘B’ Highworth ‘A’   H 2:00
Mon 22 ‘C’ Town Gardens ‘B’   A 2:00
Mon 29 ‘A’ Ramsbury & Aldbourne ‘B’   A 2:00
Mon 29 ‘B’ North End ‘A’   H 2:00
Mon 29 ‘C’ Marlborough   H 2:00
JULY            
Mon 6 ‘A’ North End ‘B’   H 2:00
Mon 6 ‘B’ Wroughton ‘D’   A 2:00
Mon 6 ‘C’ Wanborough ‘B’   H 2:00
Mon 13 ‘A’ Wanborough ‘A’   A 2:00
Mon 13 ‘B’ Swindon ‘C’   H 2:00
Mon 13 ‘C’ Wroughton ‘C’   A 2:00
Mon 20 ‘A’ Stratton Churchways ‘C’   H 2:00
Mon 20 ‘C’ Royal Wootton Bassett ‘A’   A 2:00
Mon 27 ‘B’ Ramsbury & Aldbourne ‘B’   H 2:00
Mon 27 ‘C’ Westlecot ‘A’   H 2:00
AUGUST          
Mon 3 ‘A’ North End ‘A’   A 2:00
Mon 3 ‘B’ North End ‘B’   H 2:00
Mon 3 ‘C’ Cricklade ‘B’   A 2:00
Mon 10 ‘A’ Wroughton ‘D’   H 2:00
Mon 10 ‘B’ Wanborough ‘A’   A 2:00
Mon 10 ‘C’ Town Gardens ‘B’   H 2:00
Mon 17 ‘A’ Swindon ‘C’   A 2:00
Mon 17 ‘B’ Stratton Churchways ‘C’   H 2:00
Mon 17 ‘C’ Marlborough ‘A’   A 2:00
Mon 24 ‘A’ Highworth ‘B’   H 2:00
Mon 24 ‘B’ Highworth ‘A’   A 2:00

LADIES MATCHES 2020

Date   Team Opponent   Ven Time
APRIL          
Mon 27   Cricklade S&D H 6:00
Thu 30 (Trips) Supermarine   A 2:00
MAY            
Mon 4 (Trips) Haydon Wick ‘B’   H 2:00
Tue 5   West End S&D A 6:00
Tue 12 (Trips) Shrivenham   A 2:00
Thu 14   Wroughton S&D A 6:00
Tue 19   Westlecot ‘B’ S&D A 6:00
Thu 21 (Trips) Wroughton ‘B’ W H 2:00
Tue 26   Stratton Churchways S&D A 6:00
JUNE          
Tue 2   Westlecot ‘C’ S&D A 6:00
Wed 3 (Trips) North End   A 2:00
Tue 9 (Trips) Purton   H 2:00
Thu 11 (Trips) Cricklade   H 2:00
Tue 16   Haydon Wick S&D A 6:00
Thu 18   Shrivenham S&D H 6:00
Wed 24 (Trips) Stratton Churchways ‘A’   A 2:00
Mon 29 (Trips) Wanborough   H 2:00
JULY          
Tue 7   Purton S&D A 6:00
Mon 13 (Trips) Stratton Churchways ‘B’   A 2:00
Tue 14   Westlecot ‘A’ S&D A 6:00
Tue 21   Wanborough S&D A 6:00
Thu 23 (Trips) Haydon Wick ‘A’   H 2:00
Mon 27 (Trips) Westlecot   H 2:00
Tue 28   North End S&D H 6:00
AUGUST          
Tue 4   Wootton Bassett S&D H 6:00
Thu 6 (Trips) Wootton Bassett   A 2:00
Tue 11   Town Gardens S&D A 6:00
Wed 12 (Trips) Marlborough   A 2:00
Tue 18   Supermarine S&D H 6:00
Mon 31 (Trips) Wroughton ‘A’   H 2:00
SEPTEMBER        
Thu 3   Hungerford   A 2:00
Tue 8   Faringdon   H 2:00

MIXED MATCHES 2020

Date     Opponent Rinks Ven Time
APRIL          
Sat 25   Wroughton 5X3 H 2:00
MAY            
Sat 2   Carterton 5X3 A 2:30
Sun 10   Wantage 4X3 A 2:00
Sat 23   Fairford 4X3 H 2:00
Fri 29   Linslade (Touring) 6MF H T.B.A
Sat 30   Witney Town 4X3 H 2:00
JUNE          
Sat 13   Cirencester MX A 2:00
Sat 20   Faringdon MX H 2:00
Fri 26   Burford 5X3 H 6:15
Sat 27   Filkins 3MF H 2:00
JULY          
Sat 4   Wantage 4X3 H 2:00
Sun 12   Witney Mills 4X3 A 2:30
Sun 19   North Wilts 4X3 A 2:00
Sat 25   Fairford 4X3 A 2:00
Fri 31   Shrivenham 6MF A 6:15
AUGUST          
Fri 7   Burford 5X3 H 6:15
Sat 15   Pineholt 4X3 A 3:00
Sun 16   Malmesbury 4X3 A 2:30
Sun 30   Faringdon 4X3 A 2:00
SEPTEMBER        
Sat 12   Witney Town MX A 2:00
Sat 19   Carterton 5X3 H 2:30
OCTOBER          
Sat 17   Swindon Manor (Indoor)   A 2:00
T.B.A     Fairford (Indoor)   A T.B.A
T.B.A     Carterton (Indoor)   A T.B.A

MIXED EVENING LEAGUE

Date     Match     Time
APRIL          
Tue 21   Evening League 01 MX3 H 6:00
Wed 29   Evening League 02 MX3 H 6:00
MAY            
Wed 13   Evening League 03 MX3 H 6:15
Wed 27   Evening League 04 MX3 H 6:15
JUNE          
Wed 10   Evening League 05 MX3 H 6:15
Tue 23   Evening League 06 MX3 H 6:15
JULY          
Wed 8   Evening League 07 MX3 H 6:15
Wed 15   Evening League 08 MX3 H 6:15
Wed 29   Evening League 09 MX3 H 6:15
AUGUST          
Wed 5   Evening League 10 MX3 H 6:15
Wed 12   Evening League 11 MX3 H 6:15
Wed 19   Evening League 12 MX3 H 6:15
Wed 26   Evening League 13 MX3 H 6:15
SEPTEMBER        
Wed 2   Evening League 14 MX3 H 6:00
Wed 9   Evening League 15 MX3 H 6:00

FRIDAY AFTERNOON TRIPLES 2020

Date     Match     Time
MAY            
Fri 1   Friday Triples 01   H 2:00
Fri 8   Friday Triples 02   H 2:00
Fri 15   Friday Triples 03   H 2:00
Fri 22   Friday Triples 04   H 2:00
Fri 5   Friday Triples 05   H 2:00
Fri 12   Friday Triples 06   H 2:00
Fri 19   Friday Triples 07   H 2:00
JULY          
Fri 3   Friday Triples 08   H 2:00
Fri 10   Friday Triples 09   H 2:00
Fri 17   Friday Triples 10   H 2:00
Fri 24   Friday Triples 11   H 2:00
AUGUST          
Fri 14   Friday Triples 12   H 2:00
Fri 21   Friday Triples 13   H 2:00
Fri 28   Friday Triples 14   H 2:00
SEPTEMBER        
Fri 4   Friday Triples 15   H 2:00
Fri 11   Friday Triples 16   H 2:00
Fri 18   Friday Triples 17   H 2:00

OTHER DATES AT HBC 2020

Date     Event     Time
APRIL          
Sat 18   Green Opens     T.B.A
MAY            
Fri 1   Amy Rose – Warm-up     6:00
Sun 3   Bowls Wiltshire     2:30
Sat 16   HBC Open Day     T.B.A
Sun 17   S&D Ladies     2:30
Tue 26   Warwickshire v. B.W. Ladies     1:30
JUNE          
Thu 4   Worcestershire B.A v. B.W. Men   2:00
Sun 7   HBC Mixed Pairs Rounds 1&2   T.B.A
Sun 28   Oxford VPs     2:30
JULY          
Sun 5   HBC Men’s Triples Rds 1&2     T.B.A
Thu 9   B.W. Ladies Benevolent Triples   9:30
Wed 15   B.W. Ladies Coronation Triples   10:00
Sat 18   HBC 2-Woods Rounds     T.B.A
Sun 26   Presidents v. Captains     2:00
AUGUST          
Sun 2   Beginner’s Trophy Rounds 1&2   11:30
SEPTEMBER        
Sat 5   HBC Club Finals     T.B.A
Sun 6   HBC Club Finals     T.B.A
Sun 20   Captains Day     1:30
Sun 20   Green Closes     6:00